Ana Sayfa » Resmi Kurumlar

2013 işsizlik maaşı ne kadar ? işsizlik maaşı nasıl hesaplanır

Yazı 11:37 - 22 Şubat 2013 tarihinde eklendi. |

işsizlik maaşı

İşsizlik maaşı işten ayrılan kişilerin hayati bakımdan önem arz eden ihtiyaçlarını karşılamaları için bir süreliğine verilen maaşlardır. 2013 işsizlik maaşı ne kadar ve işsizlik maaşı nasıl hesaplanır sorularının yanıtını arayan takipçilerimizi bilgilendirmek adına elimizden geldiğince bilgi vermeye çalışacağız.

İşsizlik maaşı nasıl ve nereden alınır diye merak ediyorsanız  şu konumuza bakmanızı tavsiye ederiz.

İşsizlik maaşına; “İşin kaybedildiği tarihten önceki 120 gün prim ödemesi olanlar, son üç yıl içerisinde 600 gün prim ödemesi olanlar, işlerini kaybettikleri tarihten sonraki 30 gün içerisinde İŞKUR şubelerine şahsen, ya da internet ortamından İşsizlik Ödeneği başvuru linkini tıklayarak başvurabilirler.”

İşsizlik maaşı herkese aynı oranda verilmemektedir. Ödenen prim gün sayısına ve pirim miktarına göre işsizlik maaşı da artmakta ya da azalmaktadır. Kısa zaman önce işsiz kaldıysanız ve işsizlik maaşınızın ne kadar olacağını merak ediyorsanız yazımızın devamından işsizlik maaşı nasıl hesaplanır hususunda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İşsizlik Maaşı Nasıl Hesaplanır ?

Bürüt maaşınızı 100’e bölün ve çıkan sonucu 40 ile çarpın. Yaptığınız bu işlem sonucunda elde ettiğiniz rakam alacağınız işsizlik maaşıdır.

2013 işsizlik maaşı ne kadar ve işsizlik maaşı nasıl hesaplanır hususunda aklınıza takılanları yorum yaparak bizlere sorabilirsiniz.


Benzer Konular

Etiketler

Arananlar

Şansını Dene

Kaydet & Paylaş