Ana Sayfa » Otomobil

2013 Volkswagen Polo İncelemesi Teknik Özellikleri Fiyatı ve Resimleri

Yazı 17:18 - 5 Kasım 2012 tarihinde eklendi. |

Alman otomobil üreticisi yeni tasarım diline uygun olarak tasarladığı küçük sınıf aracının güncellenen 2013 modelini tanıttı. Polo 2013 ilk bakışta dikkatleri üzerine çeken çizgileri ile karşımızda. Arka lambaları gibi ayrıntıları sayesinde göz kamaştırırken güçlü hatları da atletik karakterini vurguluyor. Çarpıcı hatlara sahip ön farlar ve ön ızgaraya entegre edilmiş sis farları güçlü görünümü pekiştiriyor. Opsiyonel olarak sunulan sis farları yarattığı görsel zenginlik dışında kötü hava ve yol koşullarında güvenliğinize de katkı sağlıyor. Polo’nun stop farları da kendine özgü iddialı tasarımı ile dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Ayrıca, Polo’nun görüş kalitesi arttırılmış halojen farları ise standart halojen farlara göre %10 daha iyi aydınlatma sağlıyor.

Standart olarak sunulan elektrik ısıtmalı ve ayarlanabilir yan aynalar kullanım kolaylığı sağlıyor. Yeni Polo sınıfının çok daha ilerisinde. Orta konsol, aynı anda tüm öğelere ulaşmanızı sağlayarak büyük bir konfor sunuyor. Yeni Polo’da sunulan RCD 310 radyo-CD-MP3 çalarla da yolculuklarınız çok daha keyifli geçiyor. 6 hoparlör ile müzik ziyafeti yaşayacaksınız. Ayrıca Aux-In harici ses bağlantısı sayesinde birçok müzik aygıtını ses sistemine entegre edebilirsiniz. Opsiyonel olarak sunulan RNS 310 radyo-CD-MP3 çalar ve navigasyon sistemi ise 5” genişliğinde dokunmatik ekran, SD MMC kart girişi özelliklerine sahip.

Arka tampona entegre edilmiş park sensörleri, arkanızdaki nesneleri algılayarak park etmenizi kolaylaştırır. Nesneye yaklaştıkça artan uyarı sinyali ile park esnasında Polo’nuz sizi yönlendirir. Ayrıca müzik sistemi ekranında arkadaki nesneler ile aranızdaki mesafe sembolize edilerek görsel park desteği de sağlanmış olur. Ön sis farlarına entegre edilmiş statik dönüş farları sayesinde gece sürüşleriniz daha güvenli hale geliyor. Virajlarda direksiyonu ilerlemek istediğiniz yöne doğru çevirmeye başlamanızla birlikte statik dönüş farları devreye girer ve yolunuzu aydınlatır. Böylece en karanlık yollarda bile güvenle ilerlemeye devam edebilirsiniz. Lastik basınç göstergesi ABS sisteminin parçalarından biri olan hız sensörlerine entegre olarak çalışıyor. Lastik basıncınızda kayıp yaşanması durumunda, bilgilendirme ekranında ikaz sembolü yanıyor.

Lazer kaynak teknolojisi rijit gövde yapısı oluşturarak hem sağlamlığı arttırır hem de yol tutuşu ve araç içi ses yalıtımına katkı sağlar. Hıza duyarlı elektrik destekli direksiyon, multimedya müzik tuşları ile daha fonksiyonel.

5 motor seçeneği ile karşımıza çıkan Polo 2013’te 1.2 litre ve 1.4 litre benzinli motorlar görev yapmaktadır. Dizel motor seçenekleri ise 1.2 litre ve 1.6 litre TDI ve yine 1.2 litre TDI Bluemotion motor seçeneği bulunmaktadır. Volkswagen Polo 2013‘te yer alan motorların yakıt tüketim değerleri nasıl diye sorulacak olursa aşağıdaki tablodan incelenebilir.

Aracın Türkiye satış fiyatı baz modelinde 30 bin liradan başlamaktadır. Donanım ve motor seçeneklerine göre 47 bin liraya kadar çıkmaktadır.

2013 model Volkswagen Polo Motor seçenekleri

2013 Polo Resimleri


Benzer Konular

Etiketler

Arananlar

Şansını Dene

Kaydet & Paylaş