Ana Sayfa » Mobil

Vodafone cep nakit nedir ?

Yazı 11:45 - 10 Ekim 2012 tarihinde eklendi. |

Vodafone PTT ile yaptığı işbirliği ile başlattığı Cep Nakit hizmetini tanıttı. Bundan böyle mobil ödeme alanında yeni bir dönem başlatıyor. Cep Nakit nedir, nasıl kullanılır?

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray,Vodafone Türkiye ve PTT işbirliğiyle hazırlanan “cep nakit” kart, para gönderme, cep telefonlarına yükleme, alışveriş yapma ve para çekme hizmetlerinde kullanılacak. Vodafone Türkiye’nin yeni hizmetinde banka müşterisi olmadan ön ödemeli kart Cep Nakit ile abonelerin para transferive alışveriş yapması sağlanıyor.

PTT Genel Müdürü Osman Tural, “Türkiye’de bankacılık hizmetlerini kullanamayan 17 milyon kişi var.” dedi
Cep Nakit karta her yerden güvenli bir biçimde para transferi, alışveriş, Cep Lira yükleme işlemlerini yapılıyor.

Para yükle, gönder
1 Kasım’dan itibaren satışa sunulacak Cep Nakit ile bazı bankacılık işlemleri de yapılacak. Para gönderme ya da para alma işlemleri de Cep Nakit hizmetleri arasında bulunuyor. Vodafone abonesi olanlar 5 TL’ye satılacak kartları, 4444 PTT şubesinden ve 1200 Vodafone bayisinden satın alabiliyor. Ön ödemeli bir kart olan Cep Nakit’in kredi kartı özelliği bulunmuyor. Her adımda SMS ile bilgilendirme yapılan kartta üst düzeyde güvenlik söz konusu. 35 TL’nin altındaki para transferlerinde ücret alınmazken bu rakamın üstünde yapılan transferlerde 2.5 TL işlem ücreti alınacak. Cep Kart’ta tek seferde en fazla 250 TL’lik transfer yapılabiliyor. “” kart ile yıllık 3 milyon işlem yapılması hedefleniyor.


Benzer Konular

Etiketler

Arananlar

Şansını Dene

Kaydet & Paylaş